“Prywatne pożyczki”, „Pomogę bez BIK” – uwaga na lichwiarzy i oszustów

“Prywatne pożyczki”, „Pomogę bez BIK”, „Bank Ci nie pożyczył – my pomożemy” – takie i podobne ogłoszenia można spotkać w gazetach, internecie. Kryją się za nimi osoby, firmy oferujące „szybkie pieniądze”, które mają uratować naszą sytuację. Tyle tylko, że odsetki tych pożyczek są horrendalnie wysokie, albo wiążą się z nimi dodatkowe opłaty, ubezpieczenia i w rezultacie oprocentowanie wynosi kilkaset procent w skali roku!

Co wolna a czego nie windykacji?

co wolnoNiespłacana pożyczka, może przysporzyć nam sporo problemów. Po ustalonym przez siebie okresie oczekiwania na spłatę, banki zwykle odsprzedają dług firmie windykacyjnej, która od tego czasu będzie nas ścigać, żądając spłaty. Jeśli windykator zapuka do naszych drzwi, warto wiedzieć jakich zachowań możemy się spodziewać, co jest zgodne z obowiązującymi normami, a co może być nadużyciem.

Czy z windykatorem da się targować?

Nie jest łatwo otrzymać pożyczkę i pomyślnie przebrnąć przez wszystkie bankowe weryfikacje. Nie jest też łatwo ją spłacać, tym bardziej jeśli nasza sytuacja materialna nagle się pogorszyła. Jeśli zalegamy ze spłatami, prawdopodobnie wkrótce możemy spodziewać się windykatora.
Banki z reguły nie są skore do negocjacji z klientem i jeśli kredyt nie jest spłacany przez czas dłuższy niż na to zezwala dana placówka, wówczas możemy mieć pewność, że zostanie on sprzedany firmie windykacyjnej i od tego czasu to windykator będzie ściągał od nas wszelkie zobowiązania.

Pożyczka dla zadłużonych a kredyt konsolidacyjny

oprocentowanie pożyczekZ każdym rokiem życie coraz mniej nas rozpieszcza. Pożyczanie pieniędzy staje się coraz bardziej popularne. Pożyczamy na wszystko co się da. Kupujemy mieszkania, samochody, wyposażenie domu, opłacamy studia, wycieczki, rachunki, wszystko co się da. W ten sposób żyje się nam dobrze i wygodnie, ale do czasu, kiedy trzeba zacząć spłacać zobowiązania.