Pożyczka dla zadłużonych a kredyt konsolidacyjny

oprocentowanie pożyczekZ każdym rokiem życie coraz mniej nas rozpieszcza. Pożyczanie pieniędzy staje się coraz bardziej popularne. Pożyczamy na wszystko co się da. Kupujemy mieszkania, samochody, wyposażenie domu, opłacamy studia, wycieczki, rachunki, wszystko co się da. W ten sposób żyje się nam dobrze i wygodnie, ale do czasu, kiedy trzeba zacząć spłacać zobowiązania.

Zaciągnięte kredyty należy spłacać w terminie, a kiedy mamy ich kilka, ciężko jest wszystkiego dopilnować w terminie, nie narażając się na przykre konsekwencje. Z pomocą może przyjść nam kredyt konsolidacyjny, zwany pożyczką dla zadłużonych. Całą operacja polega na tym, że bank spłaca wszystkie nasze zobowiązania łącząc je w jedno duże, które będziemy spłacać my.

Ograniczeń nie ma praktycznie żadnych, a więc skonsolidować możemy zarówno kredyty bankowe, wszelkiego rodzaju inne pożyczki, zadłużenia na kartach, czy ujemne salda rachunkowe. Musimy się jednak liczyć z tym, że nie każdy taką konsolidację otrzyma.

Warunkiem jest posiadanie jakiejś nieruchomości jako zabezpieczenie pożyczki, ponadto powinna ona być na tyle wartościowa, by pokryć kredyt konsolidacyjny.

Należy też pamiętać, że konsolidując wszystkie zobowiązania w jeden, oddamy bankowi znacznie więcej, niż spłacając każdą pożyczkę osobno.
Kredyty konsolidacyjne oferują nam również w razie potrzeby dodatkową gotówkę do dyspozycji, jednak decyzję należy dokładnie przemyśleć, gdyż jakby nie patrzeć są to dodatkowe pieniądze do spłaty i jeśli kwota zobowiązania jest wysoka, dodatkowe pożyczone pieniądze mogą bardzo negatywnie obić się na stanie naszych finansów i kwocie do spłaty.

Dodaj komentarz