Provident Opinie – pożyczka w opcji przelew czy z dostawą do domu?

Provident Polska w przeciwieństwie do większości konkurujących z nim firm pożyczkowych jest na polskim rynku dużo dłużej. Provident także nie uniknął skandali i skandalików, zdarzały się też oszustwa, ale w ogólnym rozrachunku firma ta systematycznie umacnia swoją pozycję na rynku, budując nawet pewnego rodzaju prestiż.

opinie providentJak w przypadku, każdej tego rodzaju firmy nie brak tych, którzy czują się przez nią skrzywdzeni bądź okradzeni, ale w miażdżącej większości przypadków są to ludzie, którzy po pierwsze nie rozumieją istoty różnicy pomiędzy oprocentowaniem w banku, a w firmie pożyczkowej, po drugie nie czytają tego co podpisują, po trzecie mają ukrytą nadzieję, że można będzie jakoś zaciągniętego zobowiązania nie spłacić.

Provident opinie – czy są negatywne?

W porównaniu ze swoją konkurencją Provident Polska udziela pożyczek na dłuższy okres czasu, co ułatwia uniknięcia wpadnięcia szybko w spiralę zadłużenia. Poza tym zobowiązanie spłacamy w małych tygodniowych ratach, co ułatwia, a zarazem wymusza pewną dyscyplinę finansową. Łatwiej spłacać kilkanaście złotych tygodniowo niż całą kwotę z odsetkami po miesiącu.

Jakie jest oprocentowanie w Providencie?

Oprocentowanie w Providencie jest wysokie jednak, dużo mniejsze niż u niektórych przedstawicieli konkurencyjnych działalności. W przypadku 300 złotowej pożyczki na 30 tygodni w opcji przelewu oprocentowanie wyniesie 123%, w opcji gotówka nieco więcej bo 138% co oczywiście zwiększy też sporo tygodniową ratę w przybliżeniu z 12 na 17 złotych. Dlatego też definitywnie lepiej sprawdza się opcja przelewu na konto osobiste. Oprocentowanie oczywiście znacząco zmaleje jeśli skrócimy okres kredytowania, ale wtedy będziemy zmuszeni spłacać większe tygodniowe raty.

Nasza zdolność kredytowa w Provident

Czy możemy nie otrzymać pożyczki w Provident Polska. Tak jest to możliwe jeśli nasza zdolność kredytowa zostanie uznana za niewystarczającą. Zdarza się to rzadko, ale czasami ma miejsce. Dużo częściej otrzymamy po prostu mniejszą kwotę pożyczki niż ta, o którą wnioskowaliśmy. Przykładowo zamiast 7 000 zł tylko 2 000. Jedni w tej sytuacji będą rzucać gromy inni przyjmą z ulgą, że jednak się udało dostać te pieniądze.

Dodaj komentarz