Tania pożyczka dla studenta?

pieniądzeStudent ma swoje potrzeby, a jak wiadomo studenckie życie kosztuje. Nie jest to kwestia osławionego imprezowania i marnotrawienia środków. Student ma też wiele innych wydatków, które są istotne, a chodzi o wynajem mieszkania, zakup biletów autobusowych, kupienie materiałów niezbędnych do nauki (koszty książek na studiach często dochodzą do kilkuset złotych za sztukę!).

A zatem student chcąc godnie żyć, musi:

– mieć zamożnych rodziców, którzy będą wspierali go finansowo,

– podjąć się pracy,

– zaciągnąć pożyczkę dla studenta i zakupić za nią najważniejsze rzeczy na studia.

Tania pożyczka dla studenta – gdzie zaciągnąć?

Bank, a może firma pozabankowa? A może jeszcze inna możliwość – social landing, albo pożyczki prywatne? O ile te pierwsze są do zaakceptowania, z tymi drugimi warto uważać, ponieważ można natrafić na niekorzystne oferty.

W przypadku pożyczek studenckich z banku lub firmy pozabankowej, możemy liczyć na oferty dedykowane dla studentów, ewentualnie na oferty ogólne – pożyczki dla wszystkich.

W banku czy w firmie pozabankowej?

Jedna i druga opcja ma swoje plusy i minusy. Plusem banku jest to, że dostaniemy korzystniejsze oprocentowanie i niższy koszt kredytu, natomiast jeśli jesteśmy dłużnikami i widniejemy w BIK lub w BIG, musimy liczyć się z tym, że bank nie udzieli nam pożyczki.

Jeśli chodzi o pożyczki pozabankowe, to możemy zaciągnąć kwoty do 10 000 zł bez większych formalności. Zazwyczaj wystarczy tylko dowód osobisty, 15 minut z doradcą i pieniądze mamy na koncie lub w gotówce.

Czy tania pożyczka dla studenta istnieje?

Słowo “tania” kojarzy się często negatywnie. W tym przypadku chodzi bardziej o korzystną, czyli taką, która nie obciąży dłużnika przy spłacaniu jej. W tym przypadku warto dokładnie obliczyć swoją zdolność kredytową. Zrób to na własną rękę i sprawdź czy będziesz w stanie spłacać ratę w danej wysokości, każdego miesiąca, przez okres od kilku miesięcy, do kilku lat.

Pożyczka z głową!

Staraj się aby pożyczać pieniądze na rzeczy, które w przyszłości przełożą się na profity. Jeśli chcesz nowy komputer, to załóż że ten w przyszłości w jakiś sposób na siebie zarobi (pomoże Ci w nauce itd.). Jeśli to pożyczka na Twój studencki biznes, to także spełni ona powyższy warunek.

Takie pożyczki mają sens i na pewno się zwrócą.

1 komentarz

  1. Ania Kwiecień 30, 2014 11:25 am  Odpowiedz

    Teraz Getin Bank oferuje kolejną innowację. Jako jedyny w Polsce umożliwia studentom wykorzystanie legitymacji jako karty debetowej. Może to rozwiązanie?

Dodaj komentarz