Vivus czy Wonga – opinie jaka firmę warto wybrać?

wiwus czy wongaPożyczki pozabankowe mogą wydawać się drogie i na pierwszy rzut oka oprocentowanie 4000 % RRSO robi wrażenie. Jednak czy faktycznie tak jest? Czy może to kwestia bardzo subiektywna, a kwoty prowizji i oprocentowania wcale nie są takie wielkie?

Fajna promocja Vivusa

Zacznijmy od Vivuvs w którym możemy skorzystać z promocji zerowego oprocentowania przy zaciąganiu pierwszego finansowego zobowiązania. I to nawet w tak wysokiej kwocie jak 1400 zł. Tu jednak musimy uważać i z rozwagą skalkulować czy jesteśmy w stanie oddać Vivus.pl takie pieniądze w przeciągu 30 dni.

Spóźnienie w Vivus kosztuje

Bowiem opłata za przesunięcie terminu o kolejne 7 dni to już 137 zł dodatkowo doliczone do naszej należności wziętej przecież na innych zgoła intratnych zasadach.

Vivus czy Wonga? Co lepsze?

Wszystko niestety przemawia przeciwko Wonga.com. Przegrywa ona z Vivus.pl w każdej kategorii chwilówek niezależnie od okresu i kwoty kredytowania.

Vivus opinie klientów:

http://www.forum-kredytowe.pl/f160/vivus-pl-opinie-klientow-63887.html

http://www.banki-opinie.info/vivus-f54/

Opinie o Wonga:

http://www.forum-kredytowe.pl/f160/wonga-opinie-89416.html

http://www.forum-kredyty.pl/forums/wonga-forum.27/

Ba, często przegrywa także z innymi firmami pożyczkowymi. Nie ma co owijać w bawełnę – jest drogo. Co prawda kampania medialna zrobiła sporo zamieszania, ale Polacy potrafią skrupulatnie liczyć. W dodatku Wonga.com zrezygnowała z obsługi klientów z trudną historią kredytową. Sprawdza potencjalnych kredytobiorców w BiK. Nie przysporzyło jej to ani klientów ani sympatii wśród zadłużonych, z drugiej strony człowiek z dobrą historią nie będzie się raczej zadłużał w ten sposób

Spore RRSO

Przypomnijmy, że to jest blisko 4 000 % rocznie! Vivus wprawdzie dosłownie łapie klientów na promocje, ale z drugiej strony, to Polacy bawią się tymi promocjami, też ze swojej strony. Przy odrobinie żelaznej konsekwencji można żyć na całkowicie nieoprocentowanych pieniądzach przez pół roku.

Ostatecznie – Vivus czy Wonga?

Rozsądek mówi, że Vivus ma ciekawą ofertę, jednak nie skreślajmy Wonga do końca. Jest to nieco inny rodzaj pożyczek. Na niższą kwotę i w momencie kiedy skorzystamy już w promocji Vivusa i oddamy tę darmową pożyczkę, to kto wie – może Wonga także coś wprowadzi.

Pożyczki to zróżnicowana sfera, a w internecie często można znaleźć ciekawe promocje.

 

5 komentarzy

 1. Sabka Sierpień 18, 2015 6:28 pm  Odpowiedz

  Ja i moi znajomi korzystamy z Kredito24 również szybko i bez zbędnych formalności załatwia gotówkę, ja zawsze byłam zadowolona.
  Aczkolwiek może kiedyś spróbuję też Providenta czy Filarum bo też słyszałam dobre opinie 🙂

  • nina Luty 1, 2016 11:16 am  Odpowiedz

   polecam vivus ,sama biore i jestem zadowolona.

 2. Berni__88 Sierpień 20, 2015 1:26 pm  Odpowiedz

  Witam,
  Ja zawsze korzystam z usług tylko z dwóch firm: Filarum i Vivus.
  Filarum: http://www.forum-kredytowe.pl/f160/filarum-opinie-89410.html
  Vivus: http://www.forum-kredytowe.pl/f160/vivus-pl-opinie-klientow-63887.html
  Obydwie sprawdzone, z Filarum skorzystałem za namową znajomych i sam wszystkim polecam. Provident trochę przez przypadek, ale również nie było żadnych problemów, wszystko załatwione sprawnie i również godne polecenia.
  Myślę, że jeszcze nie raz skorzystam. Pozdrawiam.

 3. uddd Grudzień 14, 2015 11:56 am  Odpowiedz

  Witam! Zapraszam serdecznie wszystkich zainteresowanych po pożyczkę właśnie do wonga. Maksymalna kwota pierwszej pożyczki w naszej firmie wynosi 1500 zł, a jej całkowity koszt to 10 zł. Pożyczka udzielana jest na okres aż do 60 dni.
  Opinie o wonga: http://www.forum-kredytowe.pl/f160/wonga-opinie-89416.html

 4. Maria Kozera Luty 22, 2016 9:19 am  Odpowiedz

  Polecamy zestawienie szybkich pożyczek gotówkowych, z którego sama skorzystałam ostatnio, gdy potrzebowałam pożyczyć 800 zł: http://www.forum-kredyty.pl/pages/ranking/
  Dużo ofert, wszystko wyszczególnione. Dla mnie wystarczająco dobre zestawienie, gdyż w 2 minuty dowiedziałam się, gdzie wziąć pierwszą szybką pożyczkę za darmo.
  Polecam i pozdrawiam.

Dodaj komentarz